Aksident në Zahaq, katër persona të lënduar - Bota Sot
Aksident në Zahaq, katër persona të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident në Zahaq, katër persona të lënduar

Më: 21 prill 2019 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në rrugën Prishtinë-Pejë, konkretisht në fshatin Zahaq, ku si pasojë janë lënduar katër persona.

Sipas Policisë, në këtë aksident ishin të involvuara dy automjete, një ‘Mitsubishi’ dhe një ‘BMË’, si pasojë e aksidentit katër persona kanë pësuar lëndime trupore, tre nga të lënduarit pas marrjes së ndihmës së parë në spitalin Rajonal në Pejë lirohen për në shtëpi, ndërsa një nga të lënduarit për shkak të lëndimeve të rënda është dërguar ne QKUK-Prishtinë.

Hetuesit e Rajonal për hetimin e aksidenteve janë duke u marrë me rast në koordinim të plotë me prokurorin e shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...