Sekuestrohen 144 kg kokainë me destinacion Shqipërinë! Detajet - Bota Sot
Sekuestrohen 144 kg kokainë me destinacion Shqipërinë! Detajet

Kronikë e zezë

Sekuestrohen 144 kg kokainë me destinacion Shqipërinë! Detajet

Më: 21 prill 2019 Në ora: 20:07
Foto ilustruese

Policia e Maltës ka sekuestruar 144 kilogramë kokainë me vlerë 15.7 milionë euro. Droga është zbuluar nga dogana malteze, në 3 kontenierë që vinin nga Amerika latine.

Sipas doganës malteze, dy kontenierë kishin destinacion Durrësin dhe një tjetër Malin e Zi. Droga ishte e ndarë në 120 pako, dhe në kontenierët që kishin destinacion Shqipërinë u gjetën 48 kg kokainë, kurse në atë të Malit të Zi 96 kg.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...