Therret me thikë një person në Vushtrri - Bota Sot
Therret me thikë një person në Vushtrri

Kronikë e zezë

Therret me thikë një person në Vushtrri

Më: 24 prill 2019 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

Dje në orët e pasdites Policia në Vushtrri ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vrasje ne tentative’.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në rrugën ‘Pandeli Sotiri’ në Vushtrri, ku sipas të dhënave të para dhe deklaratave të siguruara bëhet e ditur se pas një mosmarrëveshje të çastit ndërmjet të përfshirëve në rast, nga një mjet i mprehtë (thikë) i lënduar ka mbetur një person i gjinisë mashkullore, i cili ka kërkuar tretman mjekësor në spitalin e qytetit të Vushtrrisë.

Në vendin e ngjarjes në cilësi të provës materiale është gjetur dhe është konfiskuar një thikë.

Pas procedurave intervistuese me aktvendim të prokurorit të rastit, njërit nga të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor, ndërsa i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt.

Hetimet për rastin janë duke u zhvilluar për veprën penale ‘vrasje ne tentative dhe pjesëmarrje në rrahje’, ka njoftuar Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...