Bulqizë, incident në minierë; një viktimë dhe një i plagosur rëndë - Bota Sot
Bulqizë, incident në minierë; një viktimë dhe një i plagosur rëndë

Kronikë e zezë

Bulqizë, incident në minierë; një viktimë dhe një i plagosur rëndë

Më: 24 prill 2019 Në ora: 14:11
Foto

Një i vdekur dhe një i plagosur rëndë në Bulqizë, pas një incidenti në minierë.

Ngjarja ka ndodhur në Tërnovë të fshatit Zerqan.

Sipas policisë, nga të dhënat paraprake, incidenti është shkaktuar nga gazrat e prodhuara nga plasjet e dinamitit në galeri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...