Një muaj paraburgim për të pandehurin B.J. - Bota Sot
Një muaj paraburgim për të pandehurin B.J.

Kronikë e zezë

Një muaj paraburgim për të pandehurin B.J.

Më: 26 prill 2019 Në ora: 14:31
Gjykata Themelore në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit B.J..

Mbi të rëndojnë veprat penale “Kanosja”, “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja në Pronësi, kontroll, ose posedim të paautorizuar të armëve”. 

Të pandehurit B.J iu është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.

Pala ka të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...