Aksident në Podujevë, humb jetën një person - Bota Sot
Aksident në Podujevë, humb jetën një person

Kronikë e zezë

Aksident në Podujevë, humb jetën një person

Më: 28 prill 2019 Në ora: 23:15
Foto ilustruese

Një aksident trafiku ka ndodhur disa minuta më parë në fshatin Bajçinë të Podujevës.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:30.

Zedhensja e Policisë së Kosovës Flora Ahmeti, ka thënë se,  Si pasoje e aksidentit janë lënduar dy persona, njeri prej tyre nuk ka arritë te përballoj plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe i njëjti ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes

“Rreth orës 21:30 ka ndodhë aksident trafiku në fshatin Bajçinë te Podujevës, ku e përfshirë ka qenë një veturë. Si pasoje e aksidentit janë lënduar dy persona, njeri prej tyre nuk ka arritë te përballoj plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe i njëjti ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Vdekjen e tij e ka konfirmuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes”, ka thënë Ahmeti.

Personi tjetër është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut./ Arbresh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat