I vodhën turistëve 200 euro, arrestohen 4 persona - Bota Sot
I vodhën turistëve 200 euro, arrestohen 4 persona

Kronikë e zezë

I vodhën turistëve 200 euro, arrestohen 4 persona

Më: 12 maj 2019 Në ora: 10:41
Ilustrim

Policia e Devollit ka vënë në pranga 4 shtetas, nën akuzën e vjedhjes.

Policia bën me dije se të arrestuarit janë shtetasit D.A, 19 vjeç; S.P, 17 vjeç; K.A, 22 vjeç; R.Sh, 21 vjeç, banues në Bilisht dhe në fshatin Pilur, Devoll.

“Këta shtetas në bashkëpunim mes tyre, në afërsi të qytetit të Bilishtit, dyshohet se kanë vjedhur me dhunë 200 Euro dhe 2 aparatë celularë dy shtetasve të huaj.

Ndërhyrja e Policisë bëri të mundur kapjen e arrestimin në flagrancë si edhe vendosjen përpara përgjegjësisë ligjore të tyre”,- njofton policia.

Materialet u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...