12-vjeçari plagos me revole vëllain 9-vjeçar në Prishtinë - Bota Sot
12-vjeçari plagos me revole vëllain 9-vjeçar në Prishtinë

Kronikë e zezë

12-vjeçari plagos me revole vëllain 9-vjeçar në Prishtinë

Më: 12 maj 2019 Në ora: 11:40
Foto ilustrim

Të shtunën në Prishtinë një fëmijë 12 vjeç e ka plagosur me armë zjarri vëllain e tij 9-vjeçar, bën të ditur Policia e Kosovës

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Prishtinë,. Ku një fëmijë 12-vjeçar ka marrë armën TT pronë e gjyshit të tij dhe nga pakujdesia ka plagosur vëllain e tij 9-vjeçar.

Bëhet e ditur se viktima ka pësuar lëndime të lehta në dorë, ka marrë tretman mjekësor dhe është liruar.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...