Arrestohen tre persona për grabitje të armatosur në Gjakovë - Bota Sot
Arrestohen tre persona për grabitje të armatosur në Gjakovë

Kronikë e zezë

Arrestohen tre persona për grabitje të armatosur në Gjakovë

Më: 15 maj 2019 Në ora: 10:28
Ilustrim

Policia në Gjakovë ka arrestuar tre persona, dy shtetas nga Kosova dhe një nga Shqipëria për një grabite me armë që ka ndodhur mbrëmë në Gjakovë.

Sipas Policisë viktimës i janë vjedhur të holla në vlerë 2500 euro.

Të gjitha njësitë policore janë aktivizuar në identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarve dhe pas dy orësh kanë arritur të arrestohen tre personat e dyshuar: J . P ( 1991) dhe S. P ( 1992) shtetas të Kosovës dhe G . V ( 1997) , shtetas i Shqipërisë.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit me urdhër të së cilit personat e dyshuar mbahen në ndalim policor ndërsa policia po vazhdon në mënyrë intensive masat operativo hetimore për të zbardhur në tërësi këtë rast dhe veprat e tjera të mundshme të këtij grupi.

Në zonën e përgjegjësisë së Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë gjatë këtij muaji kanë ndodhur edhe dy raste tjera të tentim grabitjes me armë e që fal përkushtimit policor dhe qasjes profesionale këto raste janë ndriçuar dhe janë arrestuar kryesit e këtyre veprave ndaj tyre janë ushtruar kallëzime penale dhe lëndët e kompletuara janë dërguar në Prokurorinë Themelore në Gjakovë  për procedim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...