Shpërndanin kokainë e kanabis, arrestohen 4 persona - Bota Sot
Shpërndanin kokainë e kanabis, arrestohen 4 persona

Kronikë e zezë

Shpërndanin kokainë e kanabis, arrestohen 4 persona

Më: 18 maj 2019 Në ora: 11:51
Kokainë

Policia ka vënë në pranga 4 persona që shpërndanin kokainë e kanabis. Arrestimet u bënë gjatë dy operacioneve antidroge në Tiranë. 

Ndërsa u proceduan penalisht dy persona.

Operacioni i koduar “ORËT E VONA”- Policia raporton se mori informacione në rrugë operative se në rrugën “Sulejman Delvina” në një  lokal 'Bar kafe',  persona të ndryshëm e frekuentonin duke pirë e shpërndarë  lëndë narkotike.

Gjatë kontrolloit në ambjentet e lokalit, që ishte marrë me qera dhe menaxhohej shtetasi A. B., u gjetën dhe sekuestruan 12 doza të dyshuara me lëndë narkotike kokainë.

“Në momentin e kontrollit në lokal ndodheshin shtetasit me iniciale  A.B., A.K., E.M. dhe A.D., të cilët u shoqëruan në polici. Në përfundim të veprimeve u arrestuan shtetasit me inciale E.M., A.K., A.B., dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasi A.D, si dhe u  sekuestruan në cilësinë e provës materiale 12 doza kokainë, 4 aparate celular dhe  1 automjet,”-raportoi policia.

Në pranga ranë:

-A.B., 31 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike” dhe “Përshtatje e lokalit për përdorim droge” .

-A.K., 23 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, person me precedent të theksuar kriminal për lëndë narkotike, vjedhje, krime kundër personit dhe për armbajtje pa leje.

-E.M., 26 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, person me precedent të theksuar kriminal në fushën e narkotikëve.

Ndërsa u procedua në gjendje të lirë menaxheri i lokalit, 26 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Moskallzim Krimi”.

 Operacioni dytë -Ndërsa gjatë operacionit të dytë u kap në flagrancë në Laprakë shtetasi me iniciale L.B., të cilit gjatë kontrollit të ushtruar  në trup i është gjetur një sasi lënde narkotike  “Cannabis Sativa”.

“Pas një hetimi  u bë i mundur identifikimi i personit, që i shiti këtë sasi lënde narkotike shtetasit L.B.,  dhe ai është 21-vjeçari me iniciale R.T.,  lindur në Tiranë , i   dënuar më parë për “Vjedhje ”,”-raporton policia. “Shtetasi R.T, në momentin e shoqërimit  për në ambjentet e komisariatit të policisë kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë  duke i detyruar këta të fundit të bëjnë shoqërimin forcërisht të tij.”

Në përfundim të veprimeve u arrestua  21-vjeçari për veprën penale ”Prodhim dhe shitje të narkotikëve”  dhe “ Mosbindja ndaj  urdhërit të punojësit të policisë të rendit publik “. Atij ju sekuestruan edhe një shumë lekësh të dyshuara si të përfituara nga shtija e lëndës narkotike.

Si dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë  ndaj shtetasit L.B, për veprën penale”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet  në ngarkim të shtetasëve të mësipërm   do ti  kalojnë Prokurorisë   së  Rrethit Gjyqësor Tiranë  për  veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...