Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, dy të plagosur - Bota Sot
Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, dy të plagosur

Kronikë e zezë

Makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, dy të plagosur

Më: 20 maj 2019 Në ora: 18:55
Ilustrim

Dy gra kanë mbetur të lënduara në një aksident të rëndë rrugor. Ngjarja ndodhi pasditen e sotme në aksin rrugor Fier-Patos.

Në aksident janë përfshirë dy makina, një Volsvagen me drejtues shtetasin M.M, 30 vjeç, me një makinë tjetër "Benz", i cili drejtohej nga një 25-vjeçar me inicialet A.G.

Pas përplasjes janë lënduar dy gra, njëra 77-vjeçe, me inicialet E.M, dhe 52-vjeçarja D.M.

Makina me pasagjeret ka dalë nga rruga dhe për pasojë përfundoi e përmbysur në kanal, duke lënë të lënduar edhe dy gra.

Mësohet se shkak është bërë parakalimi i gabuar i një Benzit, dhe shoferi i automjetit tjetër ka devijuar për të shmangur përplasjen.

Gjithsesi, edhe pas kësaj manovre nuk është shmangur përplasja mes makinave.

Gratë janë dërguar në spitalin e Fierit për të marrë shërbimin shëndetësor, ndërsa Noa ka mësuar se për momentin janë jashtë rrezikut për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...