Një femër plagos një femër me revole në Vushtrri - Bota Sot
Një femër plagos një femër me revole në Vushtrri

Kronikë e zezë

Një femër plagos një femër me revole në Vushtrri

Më: 22 maj 2019 Në ora: 10:01
Ilustrim

Mbrëmë rreth orës 19:40 është plagosur një femër në Vushtrri.

Policia ka njoftuar se e dyshuara femër (e mitur) nga pakujdesia ka shkrepur armën e zjarrit me ç’rast ka një femër me të cilën gjendeshin së bashku në dhomë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe kanë konfiskuar revolen TT me karikator dhe katër fishekë të kalibrit 7.62 mm që ishte pronë e prindit të dyshuarës.

Viktima e plagosur nga mbesa e saj është dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë .

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori publik.

Rasti është induar për ‘vrasje në tentativë & armëmbajtje pa leje’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...