Vdekje tragjike në Gjilan, 17-vjeçarja bie në kontakt me rrymën - Bota Sot
Vdekje tragjike në Gjilan, 17-vjeçarja bie në kontakt me rrymën

Kronikë e zezë

Vdekje tragjike në Gjilan, 17-vjeçarja bie në kontakt me rrymën

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 17:08
Foto ilustrim

Një vajzë 17 vjeçe nga fshati Capar i Gjilanit ka vdekur nga kontakti me rrymën që ka pasur. Familjarët kanë thirrë emergjencën dhe policinë në vendin e ngjarjes, të njejtit vajzën e kanë nisur për Spital, megjithatë gjatë rrugës janë takuar me autoambulancën ku ekipi mjekësor edhe e ka konstatuar vdekjen e saj.

Trupi i pajetë i vajzës është dërguar në Mjekësinë Ligjore për obduksion, tha një burim brenda policisë së Kosovës.

Nuk dihen arsyet se si është shkaktuar incidenti me rrymë, mirëpo policia dhe prokuroria kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po e hetojnë rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...