Një i arrestuar për lojëra të fatit, në pranga edhe qiradhënësi - Bota Sot
Një i arrestuar për lojëra të fatit, në pranga edhe qiradhënësi

Kronikë e zezë

Një i arrestuar për lojëra të fatit, në pranga edhe qiradhënësi

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 10:11
Ilustrim

Policia në Pejë ka arrestuar dy persona nën dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit.

Njëri është takuar duke ushtruar veprimtari të lojërave të fatit, ndërsa tjetri kishte lëshuar me qira lokalin.

Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, kurse tjetri është liruar në procedurë te rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat