Përleshje masive, tre shqiptarë bëjnë për spital katër zviceranë - Bota Sot
Përleshje masive, tre shqiptarë bëjnë për spital katër zviceranë

Kronikë e zezë

Përleshje masive, tre shqiptarë bëjnë për spital katër zviceranë

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 14:35
ilustrim

Një përleshje masive ka ndodhur në St.Gallen gjatë ditës së djeshme, ku të përfshirë ishin tre shqiptarë.

Në zonën ‘Bruhglasses’  një grup prej tetë burrave zviceran ishin afruar në shkallët e kalimit në ‘Bruhl Gate’.

Aty kishte plasur përplasjes mes zviceraneve dhe shqiptarëve.

Policia e St.Gallen konfirmoi që dy shqiptarë janë arrestuar dhe katër zviceran ishin dërguar në spital pasi kishin qenë të lënduar. Kosovari i tretë kishte arritur të shpëtonte.

Shqiptarët ishin të moshës 21 dhe 28 vjeç. Ndërsa të lënduarit zviceran kanë qenë dy të moshës 28 vjeçare, një 29 vjeçar dhe një 35 vjeçar.

Arsyeja e mosmarrëveshjes ende nuk dihet. Policia është duke vazhduar me hetimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...