Kërkohet paraburgim për dhunuesin e të miturës - Bota Sot
Kërkohet paraburgim për dhunuesin e të miturës

Kronikë e zezë

Kërkohet paraburgim për dhunuesin e të miturës

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:55
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër të pandehurit E.C., nga komuna e Rahovecit, me dyshimin se i njëjti ka dhunuar një të mitur.

Sipas Prokurorisë më 5 qershor  afër një shkolle të mesme në komunën e Rahovecit, ,i pandehuri E.C.,  e detyron të dëmtuarën të mitur L.D.,  që të kryejë aktin seksual pa pëlqimin e saj, në atë mënyrë ku përderisa e dëmtuara ishte duke shkuar për të blerë një shishe ujë afër shkollës, i pandehuri e kishte ftuar kinse për t’i treguar diçka, pas refuzimit nga ana e të dëmtuarës me arsyetimin se kishte mësim dhe nuk kishte kohë, i njëjti duke përdorur forcën e kap për krahu, e dërgon në shtëpinë e pabanuar afër shkollës, e zhvesh me forcë dhe e kryen aktin seksual, duke u larguar më pas, dhe duke e lëne të dëmtuarën ne vendin e ngjarjes.

Prokurori i rastit ndaj të pandehurit E.C., ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...