Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj - Bota Sot
Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Kronikë e zezë

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 18:34
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orë 17:00 në rugën Prishtinë -Ferizaj.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë rajonale të Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 17:00, në rrugen Prishtinë -Ferizaj,saktesisht ne fshatin Konjuh, ka ndodhur një aksidet trafiku në mes të tri automjeteve. Si pasoj e aksidentit, lëndime  të rënda trupore kanë pësuar tre persona (drejtuesit automjeteve). Personat e lenduar jane derguar per tretman mjekesor nderkohe qe njesiti i trafikut po merret me rastin.”

Njësitë policore kanë dale në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat