Lëndohet rënd një punëtor i ndërtimtarisë në Klinë, bie lartësia - Bota Sot
Lëndohet rënd një punëtor i ndërtimtarisë në Klinë, bie lartësia

Kronikë e zezë

Lëndohet rënd një punëtor i ndërtimtarisë në Klinë, bie lartësia

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është rrëzuar nga skelet në lartësi rreth 4 metra derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një aneksi të një shkolle në Klinë.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe inspektorati i punës. Rasti në hetime. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...