Zhvatën 28 mln lekë të klientëve në 2017, arrestohet ish-punonjësi i bankës - Bota Sot
Zhvatën 28 mln lekë të klientëve në 2017, arrestohet ish-punonjësi i bankës

Kronikë e zezë

Zhvatën 28 mln lekë të klientëve në 2017, arrestohet ish-punonjësi i bankës

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 12:54
Arrestimi

Një ish-punonjës i një banke të nivelit të dytë, i dënuar me 10 vite burg, ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës. Finalizimi i operacionit policor të koduar "Transaksioni" arrestoi  Olsi Boriçin,  banues në Shkodër.

Kapja e tij u bë në një banesë në lagjen "Skënderbeg". Gjykata e Apelit Shkodër në vitin 2017  e ka dënuar me vendim të formës së prerë  me 10 vite burg, për veprën penale "Vjedhje e bankave dhe arkave të kursimit" .

"Ky shtetas  në bashkëpunim me një shtetas tjetër, duke qenë punonjës të një banke të nivelit të dytë kanë kryer disa transaksione në shuma të konsiderueshme parash pa miratimin e klientëve  të kësaj banke dhe duke falsifikuar nënshkrimet e tyre kanë përfituar  në mënyrë të paligjshme 28.000.000 lekë (të reja), këto veprime janë kryer në data të ndryshme të muajit shtator të vitit 2009".

Personi do i dorëzohet shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...