Shtetasi i Maqedonisë kërkohej në Zvicër, arrestohet në Han të Elezit - Bota Sot
Shtetasi i Maqedonisë kërkohej në Zvicër, arrestohet në Han të Elezit

Kronikë e zezë

Shtetasi i Maqedonisë kërkohej në Zvicër, arrestohet në Han të Elezit

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në pikë kalimin kufitar “Hani i Elezit”, në bazë të një urdhërarresti ndërkombëtar, lëshuar nga shteti i Zvicrës.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe i njëjti ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...