Goditen tre punëtorë të mirëmbajtjes në autostradën “Ibrahim Rugova” - Bota Sot
Goditen tre punëtorë të mirëmbajtjes në autostradën “Ibrahim Rugova”

Kronikë e zezë

Goditen tre punëtorë të mirëmbajtjes në autostradën “Ibrahim Rugova”

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 11:47
Autostrada

Policia ka arrestuar një drejtues mjeti pasi në autostradën “Ibrahim Rugova” nga pakujdesia ka goditur me veturë tre punëtorë të mirëmbajtjes së autostradës.

Ngjarja ka ndodhur në kilometrin e 56 të kësaj autostrade drejtimi nga Prizreni për në Prishtinë.

Të lënduarit janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe sipas konfirmimit të mjekut kujdestar gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetë.

Me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari që ka shkaktuar aksident trafiku është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat