Makina benz përplas fuoristradën, 8 persona të plagosur. Arrestohet shoferi 28-vjeç - Bota Sot
Makina benz përplas fuoristradën, 8 persona të plagosur. Arrestohet shoferi 28-vjeç

Kronikë e zezë

Makina benz përplas fuoristradën, 8 persona të plagosur. Arrestohet shoferi 28-vjeç

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 09:16
Ilustrim

Policia ka vene ne pranga shoferin 28 vjecar te nje makine tip benz si shkaktar per aksidentin me pasoje plagosjen e tete personave. Ngjarja ndodhi dje aksin rrugor Gjashtë-Sarandë.

Foto ilustruese

“28 vjeçari L.Th, duke drejtuar automjetin Mercedes Benz ka goditur dhe është përplasur me automjetin Land Rover, me drejtues shtetasin kosovar B.B. e per pasoje jane plagosur tete persona”- njofton policia.

NJOFTIMI 

Policia ka arrestuar në flagrancë për “Shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugorë”, shtetasin:

L. Th., 28 vjeç, banues në fshatin Veliqot, Tepelenë.

Arrestimi i tij u bë pasi ditën e djeshme në aksin rrugorë Gjashtë-Sarandë, 28 vjeçari duke drejtuar automjetin Mercedes Benz ka goditur dhe është përplasur me automjetin Land Rover, me drejtues shtetasin kosovarë B.B.

Si pasoje kanë mbetur të dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve dhe gjashtë pasagjerë, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.
(Total: janë dëmtuar 8 persona)

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...