Vdes edhe personi i tretë i aksidentuar në Bërnjak të Rahovecit - Bota Sot
Vdes edhe personi i tretë i aksidentuar në Bërnjak të Rahovecit

Kronikë e zezë

Vdes edhe personi i tretë i aksidentuar në Bërnjak të Rahovecit

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 18:01
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Sot një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bërnjak të Rahovecit. Nga ky aksident të vdekur në vend kanë mbetur 2 persona, ndërsa Policia e Gjakovës për lajmi.net kanë njoftuar se tani ka vdekur edhe personi i tretë femër.

Dy të vdekur dhe katër të lënduar në aksident trafiku në Rahovec

“Informacioni i fundit nga vendi i ngjarjes është se edhe personi i tretë ka vdekur, janë dy meshkuj dhe një femër”, thonë nga Policia e Gjakovës.

Gjithashtu vlen të theksohet se shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësia dhe tejkalimi i pasigurtë.

“Më datë 26.07.2019 në ora 16:30, stacioni policor në Rahovec ka marr informacion për një aksident komunikacioni në fshatin Bernjak të komunës së Rahovecit. Patrullat policore menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe zjarrfikësit dhe ekipi mjeksorë të cilët kanë konstatuar vdekjen e dy personave në vendin e ngjarjes dhe katër persona kanë pësuar lëndime trupore”, tha Lirije Podrimaj nga Policia e Gjakovës.

“Bazuar në informacionet e para nga vendi i ngjarjes dyshohet se aksidenti i ndodhur në mes të dy automjeteve udhëtarësh ka ndodhur si pasojë e mos përshtatjes së shpejtësisë dhe tejkalimit në mënyrë të pa sigurt. Rasti po hetohet nga njësiti i trafikut rajonal nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë”, vazhdoi ajo duke e konfirmuar vdekjen e personit të tretë në vendin e ngjarjes. 

***

Dy persona kanë vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti në fshatin Bernjak të Rahovecit, të premten pasdite.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Gjakovës, Lirije Podrimaj.

Ajo ka thënë se me të marrë informatën, “patrullat policore menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe zjarrfikësit dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e dy personave në vendin e ngjarjes dhe katër persona kanë pësuar lëndime trupore”.

Image

Mospërshtatja e shpejtësisë dhe tejkalimi në mënyrë të pasigurt dyshohet të ketë sjellë te aksidenti mes dy veturave.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...