Kanosje me armë në Pejë - Bota Sot
Kanosje me armë në Pejë

Kronikë e zezë

Kanosje me armë në Pejë

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Në qytetin e Pejës ka ndodhur një kanosje me armë.

Dy persona meshkuj kanë kanosur një femër dhe dy meshkuj.

“Me 06.08.2019 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptar, nën dyshimin se të njëjtit pas një mosmarrëveshje  i kanë kanosur dhe sulmuar fizikisht  tre viktima, një femër dhe dy meshkuj K/Shqiptar”, thuhet në raportin zyrtar të Policisë së Kosovës.

“Nga të dyshuarit është konfiskuar në pistoletë me gaz dhe pesë copë fishekë. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”.

Policia nuk ka dhënë informata të mëtutjeshme rreth rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat