Në gjendje të rëndë psikologjike, 46 vjeçari i vë flakën banesës dhe mbyllet brenda - Bota Sot
Në gjendje të rëndë psikologjike, 46 vjeçari i vë flakën banesës dhe mbyllet brenda

Kronikë e zezë

Në gjendje të rëndë psikologjike, 46 vjeçari i vë flakën banesës dhe mbyllet brenda

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 07:45
Ilustrim

Një person i ka vënë zjarrin banesës së tij dhe është mbyllur brenda saj. Ngjarja ka ndodhur në fsharin Visokë të Mallakastrës.

Shtetasi me iniciale A.C 46 vjeç ku dyshohet se ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike i vuri zjarrin banesës dhe u mbyll brenda.

Policia dhe zjarrfikësja shkuan menjëherë në vendngjarje ku bënë të mundur nxjerrjen nga banesa e shtetasit në fjalë. Atij iu dha ndihma e parë dhe tani ndodhet në Spitalin e Ballshit jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit në banesë dhe grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat