Vrasja për pronë në Lipjan, ndalohen dy persona - Bota Sot
Vrasja për pronë në Lipjan, ndalohen dy persona

Kronikë e zezë

Vrasja për pronë në Lipjan, ndalohen dy persona

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 21:45
Foto ilustrim

Me thika e mjete të forta ka ndodhur një përleshje sot në Lipjan, ku një person ka vdekur ndërsa dy të tjerë janë lënduar.

Prokurori Ilaz Beiqiri ka thënë lidhur me këtë rast janë ndaluar dy persona.

“Prokuroria ka qenë në vend të ngjarjes dhe ka ndaluar dy persona deri tani lidhur me rastin. Po ashtu, kemi lëshuar urdhëresë për autopsinë e trupit të ndjerit Fadil Krasniqi”, ka thënë Beqiri.

Ai ka shtuar se dyshimet e para për përleshjen është se ka ndodhur për motive pronësore, përkatësisht mes familjarëve nip e daj.

Ata kanë qenë komshinj dhe se vetëm një muri i ka ndarë mes tyre.

Ndryshe, për motive të tilla pronësore, para dy dite, në Prishtinë, dy persona kanë vdekur, ndërsa dy të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat