Helmohen pesë nxënës të një shkolle fillore në Prishtinë - Bota Sot
Helmohen pesë nxënës të një shkolle fillore në Prishtinë

Kronikë e zezë

Helmohen pesë nxënës të një shkolle fillore në Prishtinë

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Pesë nxënës të një shkolle fillore në Prishtinë janë helmuar dhe janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajmin e ka konfirmuar zyra për informim e QKUK’së.

“Ju konfirmojmë se 5 nxënës tw shkollës fillore janë duke u mjekuar nw Kliniken Infektive, nwn dyshimet se janë tw helmuar nga ushqimi. Janë jashtë rrezikut për jetë”, kanë thënë nga zyra për informim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat