Hapen hetimet për rastin e aksidentit me paragllajd në Prizren - Bota Sot
Hapen hetimet për rastin e aksidentit me paragllajd në Prizren

Kronikë e zezë

Hapen hetimet për rastin e aksidentit me paragllajd në Prizren

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAIA), që vepron në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, në mbledhjen e sotme ka marrë vendim për hapjen e hetimeve për rastin e datës 7 shtator në Prizren ku ka humbur jetën një qytetar dhe një tjetër është lënduar, aksident ky që ka ndodhur me paragllajd.

Sipas Komisionit për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike, hetues përgjegjës është emëruar,  Arben Dika.

Në vendimin e Komisionit, konstatohet se hetuesi përgjegjës ka për obligim që të përgatis një raport të detajuar, përfshirë rekomandimet lidhur me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat