Arrestohet për prerje ilegale të pyjeve - Bota Sot
Arrestohet për prerje ilegale të pyjeve

Kronikë e zezë

Arrestohet për prerje ilegale të pyjeve

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 17:30
Foto prej ngjarjes

Policia e Kosovës ka arrestuar sot rreth orës 17.00 në Strellc të Epërm të Deçanit personin me inicialet F.H. (19), i cili me një traktor me rimorkio po transportonte dru të prerë ilegalisht në parkun nacional.

Policia menjëherë ka ndërmarrë veprimet ligjore të koordinuar  me zyrtarë të DAPK-ut në Deçan dhe prokurorin kompetent.

Me vendim të prokurorit, masa drusore dhe mjeti me të cilin ka qenë duke u bërë transporti i kësaj mase janë sekuestruar.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë te rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...