Në Skenderaj konfiskohet një armë - Bota Sot
Në Skenderaj konfiskohet një armë

Kronikë e zezë

Në Skenderaj konfiskohet një armë

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 18:34
Ilustrim

Njësitet policore në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë, kanë realizuar sot në mesditë një urdhër-kontrolli të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, dega në Skenderaj.

Urdhër-kontrolli është realizuar në një shtëpi dhe objekte përcjellëse në Kllodernicë të Skenderajt, e cila ka rezultuar me gjetjen dhe sekuestrimin e një arme të gjatë – pushkë automatike.

“Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar një person, ndërsa rasti është iniciuar vepër penale – armëmbajtje pa leje”, ka thënë për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat