Vëllai vrau vëllanë dhe nipin për një gjel që ngacmonte pulat - Bota Sot
Vëllai vrau vëllanë dhe nipin për një gjel që ngacmonte pulat

Kronikë e zezë

Vëllai vrau vëllanë dhe nipin për një gjel që ngacmonte pulat

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 12:39
Pamje nga vendi i ngjarjes

Tronditëse është ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Mat, ku humbën jetën 3 pjestarë të një familje.

Ama më tronditës është fakti se gjithçka e ka zanafillën nga konflikti i nëntë viteve më parë për një gjel. Gjeli ishte i Kujtimit dhe ngamconte pulat e Saliut. Madje për këtë çështje ata kanë përfunduar edhe në gjyq.

Ngjarja ndodhi në fshatin Xibër-Hane të Klosit ku burime nga policia thanë se dy vëllezër pas një konflikti të çastit janë përplasur fizikisht e më pas sherri ka degjeneruar në përdorimin e armës.

Sipas policisë fillimisht shtetasi Sali Dakuci ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë ndaj vëllait, Kujtim Dakuci dhe nipit të tij, Floget Dakuci.

Këtë të fundit e transportuan menjëherë me një automjet privat drejt spitalit të Burrelit por mësohet se gjatë rrugës ka humbur jetën Kujtimi, ndërsa djali i tij ndërroi jetë në qendrën spitalore të Klosit ku ishte ndalur për të marrë ndihmën e parë.

Pas kësaj ngjarjeje, mësohet se autori Sali Dakuci vëlla me Kujtimin ka qëlluar veten në banesë.

Mësohet se Saliu ishte djali i madh i familjes, 52 vjeç ndërsa Kujtimi 51 vjeç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat