Sekuestrohen barna pa banderolë në Prizren - Bota Sot
Sekuestrohen barna pa banderolë në Prizren

Kronikë e zezë

Sekuestrohen barna pa banderolë në Prizren

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 11:31
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prizren, në bashkëpunim me inspektoratin farmaceutik dhe zyrtarët e doganës, ka realizuar urdhër kontroll në nëntë barnatore në rajonin e Prizrenit, mbi bazën e dyshimit të arsyeshëm për veprën penale: “Prodhimi dhe shpërndarja e produkteve të dëmshme mjekësore”.

Gjatë kontrollit bëhet e ditur se janë gjetur dhe sekuestruar rreth 130 njësi barna pa banderola. Nuk raportohet për të arrestuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...