Arrestohet një i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armëve - Bota Sot
Arrestohet një i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armëve

Kronikë e zezë

Arrestohet një i dyshuar për mbajtje të paautorizuar të armëve

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 16:29
Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person gjatë një bastisje të kryer në shtëpinë e tij me urdhër të Gjykatës Themelore në Pejë.

Personi i arrestuar është V. S. (1992) dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar tri armë dhe tre karikatorë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Njësiti i Hetimeve pranë Stacionit Policor në Pejë, të cilët edhe janë duke u marrë me rastin.

Në koordinim të plotë me prokurorin e Shtetit i dyshuari pas intervistimit ndalohet për 48 orë, për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat