Kapet autobusi nga Kosova në Serbi me 56 kg drogë, falë qenit polic. Droga nga Shqipëria drejt Gjermanisë - Bota Sot
Kapet autobusi nga Kosova në Serbi me 56 kg drogë, falë qenit polic. Droga nga Shqipëria drejt Gjermanisë

Kronikë e zezë

Kapet autobusi nga Kosova në Serbi me 56 kg drogë, falë qenit polic. Droga nga Shqipëria drejt Gjermanisë

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 13:39
Kapet autobusi nga Kosova në Serbi me 56 kg drogë, falë qenit polic. Droga nga Shqipëria drejt Gjermanisë

Mbi 56 kilogramë drogë (marijuanë) policia serbe ka kapur mbreme në Horgosh (kufi Srbi-Kroaci) ner autobuisn nga Kosova, meqerast jane arrestuar dy persona për kontrabandë droge, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Qeni police nuhiste drogë

Image

Më shumë se 56 kilogramë marihuanë u kapën në pikën kufitare të Horgos midis Serbisë dhe Hungarisë, dhe dy persona nga Kosova u arrestuan për kontrabandë droge. Mesohet se droga e ciola ka orijginen nga SAhqiperia kishte per destinacion Gjermanine.

Policia kufitare e Serbisë gjeti një studim të autobusëve që vepronin në rrugën Prizren-Hamburg në dysheme për të gjetur 52 pako marijuanë, me një peshë totale prej rreth 56.4 kilogramë, tha sot MUP-i serb.

Ndaj shoferëve të autobusëve të dyshuar, inicialet e të cilit A.H. dhe F.H, të dy nga Podujevo, janë ndaluar deri në 48 orë dhe ato do të sillen në Prokurorinë e Lartë Publike në Subotica me një ankesë penale.

Falë qenit të shërbimit Nero, i cili u fut qartë në autobus, duke iu përgjigjur qartë dyshemesë në pjesën e pasme të autobusit, zyrtarët dinin se ku të kërkonin ngarkesat e fshehura.

Shtë interesante që qeni zyrtar i doganës specializohet në zbulimin e produkteve të duhanit, por nuk është e vështirë për të të zbulojë aroma të tjera intensive, siç është era e marijuanës, dhe për këtë arsye është e suksesshme në zbulimin e drogave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat