Lojëra bixhozi, arrestohet pronari i lokalit - Bota Sot
Lojëra bixhozi, arrestohet pronari i lokalit

Kronikë e zezë

Lojëra bixhozi, arrestohet pronari i lokalit

Më: 11 janar 2020 Në ora: 12:14
Foto ilustrim

Një person është arrestuar në Drenas, pasi që gjatë kontrollit në një lokal është vërtetuar se është duke u zhvilluar veprimtari e kundërligjshme ”organizim i skemave piramidale dhe bixhozi i paligjshëm”.

Nga lokali i lartcekur janë konfiskuar katërmbëdhjetë shtëpiza të kompjuterëve, një diviar, një telefon si dhe 135.3 euro para të gatshme.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat