Grabitja në Elbasan, si ia rrëmbeu armën autorit, pronarja e argjendarisë - Bota Sot
Grabitja në Elbasan, si ia rrëmbeu armën autorit, pronarja e argjendarisë

Kronikë e zezë

Grabitja në Elbasan, si ia rrëmbeu armën autorit, pronarja e argjendarisë

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 07:01
Astrit Thaçi

Grabitja e sotme në Elbasan u shoqërua me një përleshje mes autorit dhe pronares së argjendarisë e cila madje arriti ta çarmatosë agresorin.

Noa.al zbardh detajet nga ngjarja e sotme pranë drejtorisë së Policisë Elbasan.

Astrit Thaçi, me një kapele në kokë hyri si klient tek argjendaria Diamant, pronë e Antoneta Balla.

Ai kërkoi një unazë dhe teksa Balla i nxirrte unazat për ti provuar, nxori një pistoletë duke e kërcënuar.

Në këtë moment Balla ia rrëmbeu armën duke e futur nën banak. Teksa ndodhte kjo, Thaçi u çorodit dhe në panik rrëmbeu çfarë unazash kishte nxjerrë gruaja mbi banak dhe u zhduk me vrap.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat