Policia kap 47 emigrantë në një furgon në Strumicë

Kronikë e zezë

Policia kap 47 emigrantë në një furgon në Strumicë

Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 20:33
Foto ilustrim

47 emigrantë u zbuluan në një kamion të parkuar afër Strumicës, ndërsa shoferi i automjetit u arratis.

Dje rreth orës 19:00, duke dalë nga fshati Bansko drejt Svidovicës, policia gjeti një furgon të parkuar me targa të Shkupit të markës “Fiat Duko”, në të cilin u zbuluan 47 migrantë nga Afganistani, Pakistani dhe Iraku, ndërsa shoferi është arratisur, shkruan Zhurnal.

Për këtë ngjarje është njoftuar edhe prokurori publik, ndërsa emigrantët janë transferuar në stacionin policor në Gjevgjeli.

Hetim në vendin e ngjarjes kanë bërë ekipet e SPB Strumicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat