Kapen duke vjedhur naftë, arrestohen tre persona - Bota Sot
Kapen duke vjedhur naftë, arrestohen tre persona

Kronikë e zezë

Kapen duke vjedhur naftë, arrestohen tre persona

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Tre persona janë arrestuar pasi që të njëjtit janë kapur në flagrancë duke vjedhur naftë.

Tre persona janë arrestuar në fshatin Bratillovc të Kamenicës, pasi që të njëjtit janë kapur në flagrancë në brendësi të rrethojës ku gjendet rezervari i derivateve të naftës tek antenat në Bratillovc.

Gjatë kontrollit në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar: një kanistër prej 20 litrave, një gyp plastike dhe një shufër e metalit.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, dy prej tyre janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa i dyshuari tjetër është dërguar në mbajtje për 48 orë. Rasti është duke u hetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat