Arrestohen në Istog dy persona për vjedhje - Bota Sot
Arrestohen në Istog dy persona për vjedhje

Kronikë e zezë

Arrestohen në Istog dy persona për vjedhje

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 15:29
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Istog për veprat penale ‘vjedhje’ dhe ‘blerje, pranim ose fshehje e sendeve të përfituara me kryerjen e veprës penale’.

Dy persona në Istog janë arrestuar gjatë ditës së sotme pasi që dyshohet se kanë kryer veprat penale ‘vjedhje’ dhe ‘blerje, pranim ose fshehje e sendeve të përfituara me kryerjen e veprës penale’.

Siç bën të ditur Policia e Kosovës, të njëjtit ishin raportuar se kishin kryer vjedhje në Istog më 21 shkurt.

Të arrestuarit janë S.M., 32-vjeçar dhe F.B., 28-vjeçar.

“Gjërat e vjedhura janë gjetur tek i dyshuari i dytë dhe të njëjtat janë sekuestruar për t’ia kthyer pronarit”, thuhet në njoftim.

Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit ndalohen për 48 orë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat