Tentim vrasje në Prishtinë, dy persona përfundojnë në QKUK - Bota Sot
Tentim vrasje në Prishtinë, dy persona përfundojnë në QKUK

Kronikë e zezë

Tentim vrasje në Prishtinë, dy persona përfundojnë në QKUK

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Policia në Prishtinë ka arrestuar tre persona të dyshuar, të cilët pas një mosmarrëveshjeje janë rrahur në mes vete. Si pasojë e përleshjes, dy persona janë therur me thikë dhe po trajtohen në Qendrën Klinike Universitare

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në rrugën “Sylejman Delvina” në Prishtinë, ku gjatë rrahjes, të dyshuarit kanë therur me thikë dy persona të cilëve iu kanë shkaktuar lëndime trupore.

Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se dy të lënduarit janë duke u trajtuar në QKUK, ndërsa njëri nga të dyshuarit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Policia po e trajton rastin si “Vrasje në tentativë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat