Gjendet një mjet i pashpërthyer në Podujevë, intervenon KFOR-i dhe FSK-ja - Bota Sot
Gjendet një mjet i pashpërthyer në Podujevë, intervenon KFOR-i dhe FSK-ja

Kronikë e zezë

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Podujevë, intervenon KFOR-i dhe FSK-ja

Më: 12 mars 2020 Në ora: 11:04
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme është gjetur një mjet i pashpërthyer në fshatin Lupq i Poshtëm në Podujevë.

Në vendin e ngjarjes kanë dale njësia për deminim i FSK-së dhe KFOR-I amerikan, të cilët kanë bërë tërheqjen e mjetit.

“Ankuesi mashkull/k ka informuar se për deri sa ishte duke punuar, kishte hasur në një mjetë të pashpërthyer (mortajë). Njësia për deminim i FSK-së dhe KFOR-i amerikanë, kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë tërheqjen e mjetit të pashpërthyer”, thuhet në raportin e PK-së.

Ende nuk është raportuar për ndonjë incident.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat