“Do të vras”/ Pranga vjehrrit që dhunonte nusen e djalit në sy të fëmijëve të mitur - Bota Sot
“Do të vras”/ Pranga vjehrrit që dhunonte nusen e djalit në sy të fëmijëve të mitur

Kronikë e zezë

“Do të vras”/ Pranga vjehrrit që dhunonte nusen e djalit në sy të fëmijëve të mitur

Më: 16 mars 2020 Në ora: 10:28
Foto ilustrim

Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nuses së djalit dhe e kërcënonte se do ta vriste, por ndërhyrja në kohë e policisë, parandalon përshkallëzimin e ngjarjes dhe vë në pranga një 65 vjeçar në Lezhë.

Ky shtetas në banesë, në prezencë të dy nipërve të mitur, ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së djalit të tij duke e kërcënuar se do ta vriste me armë zjarri.

Policia me marrjen e njoftimit ka ndërhyrë menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës dhe ka vënë në pranga autorin.

Gjatë kontrollit të ushtuar në banesën e shtetasit B.Ll., Policia gjeti dhe sekuestroi 2 armë gjahu dhe municion luftarak. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat