​Ndez mbeturinat e pastaj pyllin, arrestuar - Bota Sot
​Ndez mbeturinat e pastaj pyllin, arrestuar

Kronikë e zezë

​Ndez mbeturinat e pastaj pyllin, arrestuar

Më: 20 mars 2020 Në ora: 10:21
Ilustrim

Një person është arrestuar në Skenderaj, pasi që i njëjti duke djegur mbeturinat në livadhin e tij, zjarri ka dal jashtë kontrollit dhe ka djegur pyllin e një personi tjetër.

Nuk dihet vlera e dëmit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Kurse, në Deçan është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti duke djegur mbeturinat në livadhin e tij, zjarri ka dal jashtë kontrollit dhe ka djegur disa trupa të pemëve të një personi tjetër.

Nuk dihet vlera e dëmit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.   

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat