Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje në Ferizaj - Bota Sot
Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje në Ferizaj

Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje në Ferizaj

Më: 22 mars 2020 Në ora: 13:06
Foto ilustrim

Policia ka identifikuar dhe arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje në fshatin Bibaj të Ferizajt

Rasti kishte ndodhur në orët e para të mëngjesit të 18 marsit në fshatin Bibaj të Ferizajt, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh.

“Gjatë kontrollimit në shtëpinë e njërit të dyshuar janë gjetur dhe konfiskuar disa lloje të fishekëve të kalibrave të ndryshëm, tri gëzhoja  dhe një pistoletë ndërsa jashtë shtëpisë, në mal janë gjetur fillimisht rrobat e fshehura me të cilat dyshohet se te dyshuarit kanë kryer disa grabitje, si dhe në oborrin e shtëpisë është gjetur arma e dyshuar e tipit AK-47 si dhe disa thasë të najlonit me të cilët të dyshuarit kishin bartur cigaret e grabitura në disa raste”, theksohet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarve iu është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat