Të pa licencuar shpërndanin mish, arrestohen dy burra nga Istogu - Bota Sot
Të pa licencuar shpërndanin mish, arrestohen dy burra nga Istogu

Kronikë e zezë

Të pa licencuar shpërndanin mish, arrestohen dy burra nga Istogu

Më: 24 mars 2020 Në ora: 12:31
Foto Ilustrim

Janë shoqëruar në stacion policor dy persona të cilët nuk kanë qenë të licencuar për shpërndarje të produkteve të mishit

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në fshatin Zallq të Istogut, bën të ditur policia në raportin 24 orësh.

Po ashtu, bëhet e ditur se inspektorët kanë bërë konfiskimin dhe asgjësimin e produkteve të mishitt.

Me vendim të prokuroruit, njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërkaq tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat