Mashtruan të huajt që rezervonin në hotele/ Klonim kartave bankare, arrestohen 3 persona në Durrës - Bota Sot
Mashtruan të huajt që rezervonin në hotele/ Klonim kartave bankare, arrestohen 3 persona në Durrës

Kronikë e zezë

Mashtruan të huajt që rezervonin në hotele/ Klonim kartave bankare, arrestohen 3 persona në Durrës

Më: 27 maj 2020 Në ora: 10:12
Ilustrim

Tre shtetas janë vënë në pranga në Durrës pasi klononin karta bankare, kryesisht të shtetasve të huaj, duke përfituar shumën 84 mijë euro.

Pas një hetimi disamujor u siguruan prova bindëse për veprimtarinë kriminale të 3 shtetasve, për të cilët Prokuroria urdhëroi ndalimin e tyre, konkretisht:

B. G., 43 vjeçe, S. G., 24 vjeçe dhe M. B., 31 vjeç, banues në Durrës.

Nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përfituar shumën 84.000 euro, nëpërmjet kartave të klonuara, duke mashtruar shtetas të huaj që kryenin rezervime në hotele për turizëm.

Materialet procedurale në ngarkim të këtyre shtetasve, do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale “Mashtrimi kompjuterik”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat