Humb jetën një punëtor në vendin e tij të punës - Bota Sot
Humb jetën një punëtor në vendin e tij të punës

Kronikë e zezë

Humb jetën një punëtor në vendin e tij të punës

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 19:03
Ilustrim

Sot rreth orës 12:10, S. SH. (1979), derisa ishte duke punuar në një objekt ndërtimi, ka pësuar lëndime trupore, si pasojë e të cilave ka ndërruar jetë, njofton Policia rajonale e Pejës.

S.SH. është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë dhe pas vizitës nga ana e stafit mjekësor, ai është transferuar në QKUK.

Në vendin e ngjarjes ka dalë Policia e Kosovës dhe me urdhër të Prokurorit Shtetit rasti është cilësuar asgjësim, dëmtim ose heqje e pajisjeve mbrojtëse, rrezikim i vendit të punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat