Mbytet një 76-vjeçar nga Gjakova në Velipojë - Bota Sot
Mbytet një 76-vjeçar nga Gjakova në Velipojë

Kronikë e zezë

Mbytet një 76-vjeçar nga Gjakova në Velipojë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 11:48
Foto Ilustrim

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Plazhin e Velipojës në Shkodër.

Një turist, 76-vjeçar është mbytur teksa lahej në plazhin e Velipojës. Sipas hetimeve paraprake mësohet se shtetasi Martin Gjini nga Gjakova ka pësuar infrakt teksa ishte brenda në det.

Pavarësisht ndihmës së dhënë, fatkeqësisht 76-vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë detare regjistron dhe humbjen e parë të jetës për këtë sezon turistik, në plazhin e Velipojës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat