Lushnje, një fabrikë përfshihet nga flakët - Bota Sot
Lushnje, një fabrikë përfshihet nga flakët

Kronikë e zezë

Lushnje, një fabrikë përfshihet nga flakët

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 08:15
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një fabrikë të prodhimit arkave të drurit në Lushnje.

Ka qenë roja i objektit i cili në orët e para të mëngjesit të sotëm ka parë zjarrin. Forca të shumta zjarrfikëse nga Lushnja, Rrogozhina dhe Divjaka kanë ndërhyrë për ta vënë nën kontroll zjarrin.

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e rënies se zjarrit ku dyshimet e para janë për një shkëndi elektrike. Vazhdon puna për fikjen e zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat