​Dy motra sulmohen fizikisht nga vëllai dhe bashkëshortja e tij - Bota Sot
​Dy motra sulmohen fizikisht nga vëllai dhe bashkëshortja e tij

Kronikë e zezë

​Dy motra sulmohen fizikisht nga vëllai dhe bashkëshortja e tij

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 10:16
Ilustrim

Dy femra janë sulmuar fizikisht në Drenas. Ato janë sulmuar nga vëllai me bashkëshorte, ndërsa kanë pranuar edhe tretman mjekësor.

Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit janë liruar.

“Dy viktimat femra kosovare kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga të dyshuarit vëllai dhe bashkëshortja e tij. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës..   

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat